Pełen zakres chirurgii tkanek miękkich chirurgii miękkiej, m. in. sterylizacja i kastracja, przeszczepianie skóry w przypadku rozległych ubytków, zabiegi w klatce piersiowej oraz w jamie brzusznej - (także skomplikowane zabiegi, np. usunięcie nerki, płata wątroby), plastyka podniebienia miękkiego i skrzydełek nosa u psów ras krótkoczaszkowych, usuwanie nowotworów, interwencje chirurgiczne po wypadkach. Wykonujemy usuwanie kamienia nazębnego i zębów.

Przed planowanym zabiegiem proponujemy wykonać bilans zdrowia pacjenta (badanie krwi oraz diagnostyka obrazowa), w razie konieczności konsultujemy się ze specjalistami z ośrodków referencyjnych.

Podczas zabiegów każdy pacjent zostaje podłączony do kardiomonitora, dzięki czemu możemy precyzyjnie kontrolować najważniejsze parametry życiowe. Ponadto nasi pacjenci podczas operacji otrzymują tlen poprzez maskę tlenową lub w razie konieczności zostają zaintubowani i otrzymują tlen bezpośrednio do rurki dotchawiczej. Stosujemy jeden z najbezpieczniejszych modeli znieczulania - tzw. znieczulenie całkowicie dożylne (TIVA). Wykorzystujemy do tego celu stosunkowo bezpieczne anestetyki (stosowane m. in. w znieczuleniu u ludzi), przez co znacznie skraca się czas wybudzania i pacjent po kilkunastu minutach odzyskuje świadomość.

Po wykonanym zabiegu pacjent zostaje przeniesiony do sali pooperacyjnej. Jeśli pacjent po wybudzeniu wymaga jeszcze stałej opieki lekarskiej, pozostaje w szpitalu.

Przed zabiegiem należy umówić się telefonicznie lub bezpośrednio w rejestracji. W dniu poprzedzającym zabieg pacjent nie powinien otrzymywać posiłku po godzinie 18:00. Pupila można przyprowadzić do przychodni na zabieg już po godzinie 8:00 i odebrać w godzinach wieczornych.

W Centrum Weterynaryjnym OPTIMUM zabiegi sterylizacji suk i kotek w ciąży są przeprowadzane wyłącznie wtedy, jeśli istnieją medyczne uzasadnione wskazania do przeprowadzenia takiej operacji. W razie konieczności przed sterylizacją pacjentka jest poddawana badaniu USG w celu wykluczenia obecności ciąży. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt.