Diagnostyka neurologiczna to przede wszystkim dobrze wykonane badanie neurologiczne, które pozwala na sprecyzowanie lokalizacji i powodu choroby. Wykonujemy pobieranie płynu mózgowo-rdzeniowego. Przeprowadzamy badania obrazowe kręgosłupa, czyli tzw. mielografia i epidurografia, które pozwalają na zdiagnozowanie m. in. ucisków na rdzeń kręgowy oraz tzw. zespół ogona końskiego u psów.

W zakresie diagnostyki ortopedycznej oferujemy konsultacje ortopedyczne, przeprowadzane przez lek. wet. Jana Plasotę, specjalistę chirurgii i ortopedii weterynaryjnej. W czasie wizyty przeprowadzane jest dokładne badanie ortopedyczne poprzedzone dokładnym wywiadem od właściciela oraz badanie rtg układu objętego procesem chorobowym. Jeśli zachodzi taka konieczność, pobieramy wycinki kości do badania w kierunku zmian nowotworowych. Wykonujemy diagnostyczne punkcje stawów oraz mięśni.

Zachęcamy właścicieli szczeniąt ras dużych i olbrzymich do umawiania swoich pociech na badania stawów łokciowych i biodrowych. Wcześnie rozpoznane nieprawidłowości w rozwoju stawów (dysplazja) i wdrożone postępowanie profilaktyczne i lecznicze pozwalają na opóźnienie i zmniejszenie zmian zwyrodnieniowych, które w przyszłości wywołują ból i zaburzenia poruszania się starszego pacjenta.

Pierwsze zdjęcie stawów biodrowych u psów wykonujemy w wieku 15-18 tygodni życia, natomiast stawów łokciowych w wieku 24-32 tygodni.

Hodowcom proponujemy wykonanie zdjęć rtg stawów biodrowych i łokciowych z wpisem do rodowodu dzięki współpracy z doktorem Janem Siembiedą.